НААУ вимагає через суд визнати бездіяльність Малюськи і Мін’юсту протиправною та зобов’язати прийняти рішення про оголошення конкурсу на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги

Національна асоціація адвокатів України направила позовну заяву до Київського окружного адміністративного суду через бездіяльність Міністра юстиції України Дениса Малюськи та Міністерства юстиції України, яка полягає у не прийнятті рішення про оголошення конкурсного відбору та утворенні конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

НААУ вимагає визнати бездіяльність Міністра юстиції України і Мін’юсту протиправною та зобов’язати прийняти рішення про оголошення конкурсу на посаду директора Центру.

У позовній заяві ідеться, зокрема, про те, що за наказом Міністра юстиції України з січня 2020 року посада директора Координаційного центру з надання правової є вакантною, а Центр очолює виконувач обов’язків директора.

У листопаді 2020 року Міністром юстиції України оголошено конкурс на заміщення посади директора Центру та утворено комісію з відбору кандидатів, проте у грудні 2020 року наказом Мін’юсту проведення конкурсу скасовано.

Після цього Міністром юстиції України не приймалося жодне рішення про оголошення конкурсного відбору на зайняття посади директора Центру.

НААУ вважає, що бездіяльність Мін’юсту та Міністра юстиції щодо не оголошення конкурсу, не утворення комісії та не призначення директора Центру у законному порядку за конкурсом свідчить про грубе порушення вимог чинного законодавства, прав та законних інтересів НААУ, яка об’єднує всіх адвокатів України, та, відповідно, прав та інтересів адвокатури України, яку представляє НААУ.

Нагадаємо, НААУ підготувала Звіт з актуальних питань функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні. Цей звіт викрив низку проблем в системі БПД, які ведуть до порушення прав людини, втручання у незалежність адвокатури, наявність значної кількості корупційних ризиків в системі БПД, впровадження системи державницького управління адвокатами тощо. В результаті чого керівництво НААУ отримало погрози від заступниці Міністра юстиції України Валерії Коломієць. У відповідь РАУ закликала до відставки чиновниці. Реакції Мін’юсту не послідувало.