НААУ вимагає від суддів ВАКС дотримуватися професійної етики

Національна асоціація адвокатів України запропонувала Вищому антикорупційному суду скласти план заходів щодо інституційної співпраці. Зокрема, щодо запровадження практики поширення професійної етики між ВАКС і адвокатською спільнотою, забезпечення конституційних принципів і засад правосуддя на основі верховенства права та вирішення питання легітимності антикорупційної системи в Україні.

На цьому наголосила Голова Комітету з питань верховенства права НААУ Марина Ставнійчук під час круглого столу «Актуальні виклики у діяльності Вищого антикорупційного суду», організованого за сприяння ОБСЄ в Україні.

Інша не менш важлива проблема у стосунках ВАКС та НААУ – проблема етики, наголосила адвокат. Зокрема, ототожнення адвоката з клієнтом, створення передумов щодо усунення адвоката від надання правової допомоги клієнта і штучним звуженням у процесуальних механізмах діяльності сторони захисту.

Марина Ставнійчук зазначила, що НААУ налаштована на абсолютно конструктивну інституційну співпрацю з ВАКС, адже адвокатська спільнота усвідомлює спільну відповідальність за якість правосуддя і захист прав людини в Україні.