НАБУ відкрило кримінальне провадження проти Венедіктової

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження через можливе незаконне втручання генпрокурора Ірини Венедіктової у справу про ймовірне хабарництво Олега Татарова, заступника Офісу президента.

Про це повідомив Максим Грищук, виконувач обов’язків голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури hromadske.

За його словами, 3 грудня в ЄРДР внесене провадження «щодо втручання в роботу правоохоронних органів». 

Йдеться про рішення Венедіктової змінити групу прокурорів у справі Татарова. Вона зробила це ввечері 1 грудня, саме перед тим, як детективи НАБУ планували повідомити Татарову про підозру. Через це нова група прокурорів була змушена заново вивчати справу і про підозру заступнику глави ОП повідомили вже 18 грудня.

За словами Грищука, коли прокурор з колишньої групи прокурорів вже був у суді і мав клопотати про обрання запобіжного заходу для Татарова, у САП дізнались, що групу прокурорів змінили.

«Ми спочатку подумали, що це помилка, потім зрозуміли, що це не помилка, а була свідома дія. Ми витребували матеріали, вивчили їх і надали вказівки детективам (що змінити у справі — ред.). У них на це пішло десь два тижні», — сказав він.

Тоді, 2 грудня, НАБУ звинуватило Венедіктову у перешкоджанні в справі Татарова, зокрема, Бюро вказало, що генпрокурор не мала права змінювати групу прокурорів.

Грищук також не зміг підтвердити, що Венедіктова діяла законно.

«Я б сказав так, у 37-ій статті (КПК, на яку посилалась Венедіктова — ред.) не описані ті обставини, які давали можливість змінювати (групу прокурорів — ред.)», — зазначив він.

Повне відео інтерв’ю з Максимом Грищуком на hromadske