НАБУ відкрило провадження щодо керівництва “Укрпошти” та посадовців НКРЗІ

За інформацією УНІАН у прес-службі НАБУ повідомили про внесення відомостей відповідно до ухвали Вищого антикорупційного суду від 29 травня.

До Вищого антикорупційного суду надійшла скарга, в якій заявник просив зобов`язати директора НАБУ внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення керівництвом АТ «Укрпошта» за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України та службовими особами Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері зв`язку та інформатизації за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч. 3 ст. 366 (Службове підроблення), ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.

На думку заявника, «безпідставне підвищення тарифів на міжнародні поштові відправлення, яке здійснено НКРЗІ за зверненням АТ «Укрпошта» щодо підвищення тарифів на універсальні послуги поштового зв`язку з пересилання міжнародних поштових відправлень, обґрунтовуючи це підвищенням собівартості вказаних послуг».

Також заявник зазначає, що «вигодонабувачем з незаконного отримання АТ «Укрпошта» грошових коштів за рахунок підвищення поштових тарифів він вважає керівництво АТ «Укрпошта» в особі генерального директора та заступників генерального директора». За його оцінкою, за 2 роки внаслідок необґрунтованого завищення тарифів на універсальні послуги поштового зв`язку АТ «Укрпошта» отримала близько 1 млрд гривень незаконного прибутку.