Наявність непогашеної судимості не є перешкодою для застосування статті 75 КК України: ККС ВС

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду розглянув справу № 759/13520/18 та встановив, що наявність непогашеної судимості не є перешкодою для застосування статті 75 КК України: звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Деталі справи

В матеріалах справи зазначено, що вироком Святошинського районного суду м. Києва особу засуджено за ст. 289 ч.1 КК України до покарання у вигляді обмеження волі на строк 4 роки.

На підставі статей 75, 76 КК України особу звільнено від відбування покарання з випробуванням з випробувальним строком на 1 рік і на нього покладено відповідні обов`язки.

Висновок Верховного Суду

ВС зазначив, що доводи касаційної скарги прокурора про невідповідність призначеного судом першої інстанції покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого внаслідок м’якості та неправильне застосування ст. 75 КК України не відповідають фактичним обставинам справи та не спростовують висновки судів щодо призначеного особі основного покарання у вигляді обмеження волі із застосуванням ст. 75 КК України.

При вирішенні питання щодо виду та розміру призначеного особі покарання суд першої інстанції врахував ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, який відповідно до ст. 12 КК України є злочином середньої тяжкості, дані про особу засудженого, який раніше судимий, позитивно характеризується,  на обліку  у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, повністю визнав свою вину та у вчиненому щиро розкаявся. Обставин, що обтяжують покарання, судом встановлено не було.

Постанова ККС ВС за посиланням: https://bit.ly/2G8t1bs