Напередодні професійного свята адвокатура дізналась, що їй оголосили війну в Мінюсті: Оксана Каденко

Міністерство юстиції України прагне послабити адвокатуру, встановити контроль держави над адвокатами та перешкоджати НААУ у запобіганні процесу забезпечення системи правозахисту в Україні.

Про це заявила Голова Комітету НААУ з питань безоплатної правової допомоги Оксана Каденко у відеозверненні, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Вона занепокоєна позицією Мінюсту, яке проігнорувало Звіт з актуальних питань функціонування системи БПД в Україні, оприлюднений на офіційному сайті НААУ 16 грудня 2022 року.

«Саме замість спільного вирішення всіх проблемних питань і об’єднання зусиль у такий складний для країни час з нами вирішили боротися. Але правда, закон і справедливість на боці адвокатури, яка прагне забезпечити систему правозахисту в Україні, що відповідає стандартам правової держави», – зазначила Оксана Каденко.

Звіт є детальним аналізом чисельних проблем з реалізації безоплатної правової допомоги в Україні, серед яких: систематичні спроби втручання у сферу незалежності адвокатури, наявність значної кількості корупційних ризиків в системі БПД, усунення адвокатури від процесу прийняття рішень, що стосуються адвокатів, втручання держави в адвокатську діяльність тощо.