Наша організація стає сильнішою і з нами рахуються: заступник голови НААУ Валентин Гвоздій

Лише за три літні місяці лави адвокатури поповнили 854 адвоката. Станом на 1 вересня 2021 року в Єдиному реєстрі адвокатів України зареєстровано 61 802 адвоката. З них – 45 659 реально діючих.

Про це заявив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України 10-11 вересня 2021 року у місті Чернівці, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

«Наша організація стає сильнішою, коли нас стає більше, і з нами рахуються. У нас немає мети наганяти чисельність організації – все це відбувається природнім шляхом. Люди обирають професію адвоката і це дуже добре», – зазначив Валентин Гвоздій.

Він відзначив і те, що останнім часом стрімко зросла чисельність реєстрацій адвокатів у особистому кабінеті. Так, майже за рік, з листопада 2020 року, кількість осіб, які користуються цим сервісом збільшилась на понад 5,5 тисяч: з 23 869 до 29 396 адвокатів.

«З 45 тисяч реально діючих адвокатів майже 30 тисяч зареєстровані онлайн – це величезний успіх. Ще в 2013-2014 роках багато хто з адвокатів не мав навіть електронної пошти, а тепер всі онлайн, і в дуже короткий термін. Ми продовжуємо роботу над цим», – зазначив заступник Голови НААУ, РАУ.

Водночас, залишається невтішною статистика щодо гендерного розподілу. Як і раніше, в адвокатурі більше чоловіків ніж жінок – 61,8% проти 38,2%.

«Ми працюємо над цим. Як ви бачите, у нас активізував роботу Комітет з питань гендерної політики, щоб популяризувати професію адвоката серед молодих студентів-жінок. Багато бояться йти у професію, тому що асоціюють її з СІЗО, криміналом, тюрмою. Наша мета – розповісти, що це не так і є багато інших видів правової допомоги. Крім того, ми працюємо над тим, щоб більше жінок брали участь у роботі органів адвокатського самоврядування, адже гендерний баланс є запорукою нормальної, здорової роботи будь-якої організації у суспільстві і ми цьому приділяємо велику увагу», – підкреслив Валентин Гвоздій.