За ініціативою Комітету з адвокатської практики та у співпраці з Комітетом з питань юридичної освіти та науки та Молодіжного Комітету НААУ – “UNBA NextGen” відбулась панельна дискусія на тему: «Підвищення якості практичної підготовки студентів-правників: погляд представників адвокатури».
Про це повідомляє прес-служба НААУ.
Метою заходу стало визначення способів підвищення якості практичної підготовки студентів-правників в умовах переходу до дистанційних методів навчання, студентської практики та майбутньої професії з точки зору представників адвокатури.
На початку заходу модератор, адвокат, член Комітету адвокатської практики НААУ Володимир Віхляєв зазначив, що: “Минулий рік змінив спосіб існування сучасної людини. Дистанційна реальність – це більше недалеке майбутнє, а наше сьогодення. Нас вже не дивують новини про штучний інтелект, роботів-адвокатів, -викладачів, -вчених. Спілкування, освіта, професійна діяльність зазнали істотної трансформації, але застаріле законодавство гальмує адаптацію до сучасних умов і, відповідно, розвиток нашої держави. У таких умовах випускнику все важче відповідати новітнім критеріям професії і запитам роботодавців. Тому якісна практична підготовка майбутніх юристів має дуже велике значення і є одним із першочергових кроків реформування вищої юридичної освіти”.
Всі учасники дискусії висловили своє занепокоєння нинішньою ситуацією та визначили, що головним критерієм якості підготовки за освітнім напрямом “Право” має бути здатність до практичної діяльності та роботи за фахом одразу після завершення навчання.
За результатом проведеної дискусії планується створення робочої групи з розробки проекту Модельної програми проходження практики студентів-правників в органах адвокатури України та безпосереднє розроблення зазначеного проекту.
Варто зазначити, що подібні модельні програми практики для судів, органів юстиції, прокуратури і нотаріату вже готові для презентації 20 травня під час заходу Національної академії правових наук.
Участь у обговоренні взяли адвокати, представники Комітетів НААУ: доктори юридичних наук – заслужений юрист України Олександр Дроздов та професор Лариса Аркуша, Владислав Білоцький, Олена Мироненко-Шульган, доценти Олександр Торбас та Владлена Волошина, кандидати юридичних наук Дмитро Цехан та Олександр Свіда; адвокат, д.ю.н., професор, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді Ірина Гловюк, адвокат, доцент НЮУ ім. Ярослава Мудрого Максим Шевердін, юридичний радник Програми USAID “Нове правосуддя” Артем Шаіпов та інші.