НБУ за результатами перевірок ухвалив рішення про анулювання 7 ліцензій компаніям у сфері страхування

Національний банк України за результатами позапланових інспекційних перевірок ухвалив рішення щодо застосування до семи страхових компаній захід впливу у вигляді відкликання (анулювання) всіх ліцензій на провадження діяльності із надання фінансових послуг у сфері страхування.

Відповідні рішення Правління Національного банку ухвалило на засіданні 27 травня 2021 року, повідомляє прес-служба НБУ.

Захід впливу застосовано до: 

  • ТДВ “СК “ЄСГ” (ЄДРПОУ 40344723);
  • ТДВ “СК “АФІНА-АВТО” (ЄДРПОУ 39380534);
  • ПрАТ “СК “ВЕЛС” (ЄДРПОУ 19022263);
  • ТДВ “СК “МЕГА ПОЛІС” (ЄДРПОУ 42369128);
  • ТДВ “СК “ДОМІНАНТ” (ЄДРПОУ 35850814);
  • ТДВ “СК “ЧЕСНО-СТРАХУВАННЯ” (ЄДРПОУ 39989758); 
  • ТДВ “СК “ГЕРМЕС” (ЄДРПОУ 41408223).

Департамент виїзних перевірок Національного банку упродовж березня цього року здійснив позапланові інспекційні перевірки цих семи страховиків. За результатами перевірок встановлений та зафіксований факт відмови у проведенні перевірки, оскільки уповноважені особи Національного банку не були допущені до здійснення перевірки, а особа, уповноважена представляти інтереси страховика, була відсутньою упродовж першого дня перевірки.

Відмова небанківської фінансової установи у проведенні перевірки, зокрема й через відсутність упродовж першого дня перевірки особи, уповноваженої представляти інтереси фінустанови на час перевірки, є підставою для застосування заходу впливу. А саме – відкликання (анулювання) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Це передбачено вимогами чинного законодавства, зокрема Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”.

Рішення про застосування заходів впливу набувають чинності з дня їхнього ухвалення. З цього моменту вказані страхові компанії втрачають право укладати нові договори страхування та договори страхування, які збільшують зобов’язання щодо раніше укладених договорів страхування. Водночас  відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за вже укладеними на цей момент договорами про надання фінансових послуг.