Не може Голова розписатися за всіх в таких перевірках: Міщенко хоче скликання Пленуму після заяви Верховного Суду про підтримку застосування поліграфів

Судова влада – найслабша за своєю природою. Законодавча і виконавча завжди мають тримати цей баланс. Зараз ці ініціативи його не просто порушують, а взагалі нівелюють. Ніхто не вніс законопроєкт про перевірку правового та правоохоронного комітетів після арешту Алєксєєва.

Про це заявив Іван Міщенко, суддя Верховного Суду в інтерв’ю для Спілки мертвих юристів.

“Законопроєкти – це питання незалежності всіх суддів. Це не якась там цитата в інтервʼю, коли ВС відповідає смішними картинками. Поліграф торкається кожного і не може Голова розписатися за всіх в таких перевірках. Голова ВС – перший серед рівних. Тому так, висловитися першим він міг, але виключно за себе. Умовно, я всі ініціативи підтримую, але оскільки вони торкаються незалежності кожного, то має говорити Пленум за суддів ВС, ВРП і РСУ – за всіх суддів. Жодних консультацій проведено не було.

Частина членів ВРП теж є частиною історії Князєва і Горецького. Це прямий і безумовний конфлікт інтересів.  Є і прямий юридичний конфлікт. ВП ВС скасувала вже безліч рішень ВРП. Конфлікт не тільки в тому, що потім будуть переглядатися в ВП рішення ВРП по суддях ВС, а і в тому, що вже зараз ВРП буде інспектувати суддів, які ухвалювали проти них рішення”, – зазначив суддя ВС Міщенко.