Не можна покладатися тільки на тексти міжнародно-правових договорів, а потрібно розуміти й правильно тлумачити їх норми: Джеремі МакБрайд

Відбулась онлайн-конференція організована Верховним Судом у співпраці з Офісом Ради Європи в Україні. Участь у заході взяли судді ККС ВС, голови, заступники голів, секретарі, судді судових палат з розгляду кримінальних справ апеляційних судів, керівники та судді місцевих судів, міжнародний експерт РЄ.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Міжнародний експерт Ради Європи Джеремі МакБрайд наголосив на тому, що тлумачення міжнародного гуманітарного права і зв’язок його з КК України є дуже важливим питанням. При цьому потрібно також пам’ятати про необхідність дотримання ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Не можна покладатися тільки на тексти міжнародно-правових договорів, а потрібно розуміти й правильно тлумачити їх норми. У цьому контексті важливими є практика, зокрема Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії та Міжнародного трибуналу щодо Руанди, рекомендації науково-дослідницького характеру.

Як зауважив міжнародний експерт, застосування положень КК України має відповідати сучасному розумінню норм міжнародного гуманітарного права.