Неприпустимі випадки, коли законодавець ухвалює радикально протилежні рішення, котрі зазіхають на справедливість та правову визначеність у суспільних відносинах: суддя КЦС ВС Ткачук

14 травня 2021 року судді Верховного Суду взяли участь у ІV Судовому форумі, який відбувся за сприяння Національної школи суддів України.

Про це повідомляє прес-служба ВС.

У третій сесії «Судовий резонанс – супровід гучних та складних справ» взяв участь суддя КЦС ВС Олег Ткачук. Він зауважив, що судові спори, зокрема, пов’язані із кредитними правовідносинами, спорами за участю банків, свідчать про необхідність стабільності нормативного правового регулювання правовідносин у державі. Неприпустимі випадки, коли законодавець ухвалює радикально протилежні рішення, котрі зазіхають на справедливість та правову визначеність у суспільних відносинах. Яскравий приклад – наявність багатьох тисяч спорів у банківській сфері. З одного боку, необхідно забезпечити стабільність у грошово-кредитній сфері економіки держави, а з другого – інтереси фізичної особи, котра довірила свої кошти банку чи уклала з ним іпотечний договір. Суди не повинні бути об’єктом критики через недосконалість законодавства чи проблеми економіки.

Під час свого виступу Олег Ткачук зосередився й на проблематиці виконання рішень. Так, суди щороку ухвалюють мільйони рішень, з яких виконується незначний відсоток. З огляду на це суддя висловився на підтримку ідеї розширення повноважень приватних виконавців, якщо це поліпшить критичну ситуацію з виконанням судових рішень.