Обвинувачений заявив клопотання про відмову від адвоката та надання йому іншого безкоштовного захисника, оскільки він не бажає щоб адвокат його захищала, а хоче мати іншого адвоката у зв`язку з розбіжністю у стратегії захисту: ухвала Тальнівського райсуду Черкаської області

Тальнівський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого – судді ОСОБА_1

при секретарі судового засідання ОСОБА_2

за участю прокурора ОСОБА_3

потерпілих ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , законного представника ОСОБА_6

обвинуваченого ОСОБА_7

захисника ОСОБА_8

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тальне матеріали кримінального провадження № 12022250360000782 відносно ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 187 КК України,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Тальнівського районного суду Черкаської області знаходиться дане кримінальне провадження.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_7 заявив клопотання про відмову від захисника адвоката ОСОБА_8 та надання йому іншого безкоштовного захисника, оскільки він не бажає щоб адвокат ОСОБА_8 його захищала, а хоче мати іншого адвоката у зв`язку з розбіжністю у стратегії захисту.

Прокурор в судовому засіданні не заперечив проти клопотання обвинуваченого.

Заслухавши думку учасників процесу, зважаючи на підстави якими обґрунтовано клопотання обвинуваченого, суд вважає, що клопотання про призначення захисника підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав:

Відповідно до вимогп.2 ч.1 ст. 49 КПК Українислідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов`язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно.

Обвинуваченим ОСОБА_7 заявлено клопотання про призначення йому іншого захисника, яке обґрунтовано неможливістю ним самостійно залучити захисника в зв`язку з відсутністю коштів, що відповідно до вимогп.2 ч.1 ст.49 КПК Україниє підставою для залучення захисника за призначенням та є необхідним для забезпечення права обвинуваченого на захист, а тому клопотання є обґрунтованим і відповідає вимогам чинного законодавства, отже підлягає задоволенню.

Керуючись ч. 2, ч. 3 ст.49, ст.315 КПК України, суд

У Х В А Л И В:

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_7 про призначення захисника задовольнити.

Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області призначити ОСОБА_7 обвинуваченому у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченого ч.4 ст. 187 КК України, захисника-адвоката для здійснення захисту прав та інтересів обвинуваченого до наступного судового засідання, яке відбудеться 16.03.2023 року о 10.30 год.

Копію ухвали направити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Черкаській області для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.