Одеський обласний ТЦК наказав виключити у службовій діяльності випадки порушення професійних прав адвокатів

Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки поставив перед начальникам районних ТЦК та СП вимогу виключити у службовій діяльності випадки порушення професійних прав адвокатів.

Про це керівник Одеського обласного ТЦК та СП повідомив Комітет із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ (листом від 04.10.2023 №943/20873) за наслідками реагування на порушення, що сталися в одному з районних центрів влітку цього року.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

У червні цього року адвокат Д., яка надавала професійну правничу допомогу клієнту, прибула до ТЦК та СП в Одесі, де він проходив повторну військово-лікарську комісію. Однак працівники центру фізично не допустили її до клієнта.

Опрацювавши отримані матеріали, Комітет дійшов висновку про порушення гарантій адвокатської діяльності (ст. 23 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність) в частині заборони будь-яких втручань і перешкод здійсненню адвокатської діяльності, а також охорони державою життя, здоров’я, честі і гідності адвоката та направив відповідне звернення до Міністерства оборони України.

У зверненні Комітет НААУ нагадав про професійні права адвокатів, які були порушені посадовими особами ТЦК та СП:

  • представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб в органах державної влади, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань;
  • ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для адвокатської діяльності документами та матеріалами;
  • складати та подавати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи;
  • доповідати клопотання та скарги на прийомі в посадових і службових осіб, –

а також поставив вимогу проведення службового розслідування та організації роз’яснювальних робіт серед особового складу щодо недопущення порушення професійних прав та гарантій стосовно адвокатів України.