Офіс омбудсмена порушує принцип правової визначеності: Адвокат Боряк

Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України Ганна Боряк наголошує, що зміна позиції Офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини в питаннях застосування окремих положень законодавства призводить до порушення принципу правової визначеності.

Про це вона сказала в коментарі Advokat Post.

Так Ганна Боряк прокоментувала перегляд Офісом омбудсмена позиції щодо необхідності підтвердження адвокатами своїх повноважень, коли вони направляють запит на отримання медичної інформації про своїх клієнтів.

Якщо в 2015 році в Офісі уповноваженого вважали, що перешкоди на отримання такої інформації адвокатами порушують принцип пропорційності і необхідності, то після того, як омбудсменом стала Людмила Денісова, – позиція Офісу змінилася на кардинально протилежну.

«Це не нормально, коли позиція омбудсмена постійно змінюється, оскільки існує принцип правової визначеності, а постійна зміна думки цього інституту є прямим порушенням вищезазначеного принципу. Цей механізм можна змінити тільки зі зміненням закону. До речі, цей принцип порушує не тільки омбудсмен, а ще й Верховний Суд», – наголосила Ганна Боряк.

Вона додала, що вимагати від захисника додаткові документи для отримання такої інформації не зовсім правильно. Як приклад, адвокат навела приклад з власної практики, коли слідство не бажало отримувати інформацію з офіційних джерел про психічне захворювання підозрюваного, а на адвоката покладена функція доказування. «Тому всі джерела такого доказування мають бути доступні», – резюмувала вона.