Опікунська рада НААУ допомогла адвокатам, члени сімей яких загинули внаслідок воєнної агресії рф в Україні

21 квітня 2022 року відбулось чергове засідання Опікунської ради, в якому взяли участь Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Першочергово члени Опікунської ради розглянули заяви від адвокатів, члени сімей яких загинули та отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України.

Опікунська рада виділила 10 тисяч гривень на лікування сину адвоката, який отримав ураження від обстрілу, та 15 тисяч гривень адвокату з Сум, чоловік якої загинув – його тіло було знайдено у згорілому авто.

Загалом на черговому засіданні члени Опікунської ради розглянули майже 20 заяв. Більшість з них надійшло від адвокатів, які частково або повністю втратили житло у Маріуполі, Ірпені та Чернігові.

Також Опікунська рада надала грошову допомогу по два прожиткових мінімуми на кожну дитину двом батькам-одинакам. Крім того кошти були виділені адвокату, яка проходить лікування від онкології, та адвокату похилого віку з Чернігова.

Як повідомив Керівник Секретаріату НААУ, РАУ Вадим Красник, днями Опікунській раді вдалося перерахувати кошти адвокатам з тимчасово окупованого Херсону на продукти та речі першої необхідності.

Нагадаємо, Опікунська рада приймає рішення про надання допомоги за визначеними критеріями, розподіляючи допомогу у порядку першої, другої і третьої черги.

В першу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла.
  • Самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування

В другу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє  житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання.
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.

В третю чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.

Для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви рекомендовано долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.