Опікунська рада Національної асоціації адвокатів України розглянула вже понад 330 заяв для отримання допомоги

На черговому засіданні 12 травня 2022 року, яке відбулось в режимі онлайн, Опікунська рада розглянула близько 20 заяв постраждалих від воєнних дій в Україні адвокатів.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Першочергово члени Опікунської ради виділили по 30 тисяч гривень двом адвокатам з Маріуполя та Миколаєва, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у бойових діях.

Також Опікунська рада надала матеріальну допомогу по два прожиткові мінімуми на кожну дитину двом багатодітним родинам з Харкова та трьом адвокатам похилого віку з Чернігівщини і Миколаївщини.

Крім того, Опікунська рада продовжує підтримувати колег, які через військові дії в Україні частково або повністю втратили житло і потребують кошти на винаймання тимчасових помешкань. На засіданні було надано матеріальну допомогу таким адвокатам з Бучі, Ірпеня, Маріуполя та Харкова.

Загалом, станом на 12 травня 2022 року Опікунська рада розглянула вже понад 330 заяв постраждалих від війни адвокатів.

Нагадаємо, Опікунська рада приймає рішення про надання допомоги за визначеними критеріями, розподіляючи допомогу у порядку першої, другої і третьої черги.

В першу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що загинули внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тяжкі тілесні ушкодження внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що повністю втратили житло внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022, яке слугувало місцем постійного проживання, у випадку неможливості подальшого проживання в ньому через значний ступінь руйнування та відсутність іншого придатного до проживання житла.
  • Самотнім адвокатам старше 70 років, які не мають змоги евакуюватись або евакуйовані, але не мають засобів до існування

В другу чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, чиє  житло частково зруйновано внаслідок воєнних дій на території України, починаючи з 24.02.2022, та потребує відновлення з можливістю подальшого проживання.
  • Адвокатам та (або) членам їх сімей, що отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості внаслідок воєнних дій на території України з 24.02.2022
  • Адвокатам, які є батьками-одинаками та не мають засобів до існування внаслідок початку воєнних дій на території України з 24.02.2022 та за відсутності доходу.

В третю чергу благодійна допомога надається:

  • Адвокатам та дітям адвокатів, які потребують постійного прийому життєво необхідних лікарських препаратів та не мають засобів для придбання таких препаратів.

Для отримання благодійної допомоги адвокати, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України, можуть звернутися із заявою у довільній формі на електронну адресу opekun@unba.org.ua. До заяви рекомендовано долучати документи, інформацію на підтвердження фактів, викладених в заяві.