Оплата адвоката офіцера ФСБ Красікова коштувала рф €6000 за кожен день процесу: він міг ділитися з москвою інформацією про перебіг суду

Німецький адвокат Роберт Унгер отримував по 6000 євро за кожен із 10 останніх днів роботи на процесі у справі офіцера ФСБ Вадима Красікова.

Про це йдеться у документах, які потрапили у розпорядження кількох видань, зокрема Der Spiegel та The Guardian, повідомляє “Настоящее время”.

Der Spiegel припускає, що за ці гроші Унгер не лише захищав Красікова, а й ділився з російською владою конфіденційною інформацією про перебіг суду.

Як з’ясували юристи, Унгер отримував гроші від Фонду підтримки та захисту прав співвітчизників, які мешкають за кордоном – Правфонд. Весь процес тривав 56 днів. Якщо гонорар не змінювався, то за весь суд адвокат міг отримати 366 тисяч євро. Документи, вивчені журналістами, вказують на те, що Унгер не лише надсилав рахунки до Росії, а й розповідав про перебіг процесу. Сам адвокат відмовився від коментарів журналістам.

Нагадаємо, що у 2021 року Красікова засудили до довічного терміну у справі про вбивство колишнього чеченського польового командира, громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі. За версією слідства, у серпні 2019 року Красіков під’їхав велосипедом до Хангошвілі в центрі Берліна і вистрілив у нього. Він спробував втекти, але його затримали неподалік місця вбивства. У Красікова знайшли документи на ім’я Вадима Соколова, проте пізніше Bellingcat, The Insider та Der Spiegel з’ясували, що його звуть Вадим Красніков і він пов’язаний із ФСБ.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.