Патрульний у Києві підробив собі водійське посвідчення

Подільський суд Києва звільнив патрульного поліції від кримінальної відповідальності за використання підробленого документа у зв’язку з дійовим каяттям.

Про це інформує Судовий репортер з посиланням на ухвалу від 12 квітня

Мова про поліцейського роти № 7 батальйону № 1 полку № 1 (з обслуговування правого берега) Управління патрульної поліції у місті Києві.

За версією слідства, поліцейський замовив собі підроблене посвідчення за невстановлених обставин і в невстановлених осіб.

6 жовтня 2019-го під час вечірнього шикування командир роти провів стройовий огляд, під час якого патрульний надав підроблене посвідчення водія. А через кілька днів показував посвідчення під час перевірки екіпажу патрульної поліції інспектором відділу моніторингу.

У вересні 2020-го прокурор Київської міської прокуратури Смірнов звернувся до Подільського суду Києва з клопотанням про звільнення поліцейського від кримінальної відповідальності.

Але суддя Отвіновський відмовився це робити.

Обвинувачений хоч і визнає вину, але щирого розкаяння в його показаннях суд не вбачає. Серед іншого, судом не виявлено жодних конкретних дій з боку обвинуваченого щодо виправлення ситуації. Даючи показання, поліцейський фактично заперечував, що знав, що посвідчення було підробним, однак після запитань, у тому числі судді, погодився, що усвідомлював таку підробність. Все це, на думку суду, ставить під сумнів щирість показань обвинуваченого та висловлення жалю з приводу скоєного.

Крім того, прокурором у судовому засіданні не надано переконливих доказів, що обвинувачений активно сприяв розкриттю злочину. Жодних дій щодо сприяння, окрім визнання вини, судом не виявлено. Слід звернути увагу, що злочин припинено не з ініціативи обвинуваченого. Єдиним сприянням слідству, про яке повідомив прокурор, було надання обвинуваченим номеру телефону особи, яка підробила йому посвідчення водія. Матеріали щодо невстановленої особи виділено в окреме провадження. На думку суду, прокурором не надано доказів, що обвинувачений активно сприяв слідству. На теперішній час особу, яка підробила посвідчення водія не встановлено.

Крім того, на думку суду, дії обвинуваченого кваліфіковано в меншому обсязі. Так, фактично встановлено, що поліцейський, окрім використання підробного посвідчення водія, також вчиняв пособницькі дії невстановленій особі, яка підробила посвідчення водія, серед іншого надавав фотокартки та копію свого паспорту. Однак ці дії жодної правової кваліфікації не отримали.

Прокурор і адвокат поліцейського оскаржували рішення судді Отвіновського. Апеляційний суд відмовився відкривати провадження, кажучи, що така ухвала оскарженню не підлягає.

У січні 2021-го Касаційний кримінальний суд Верховного суду в оскарженні рішення першої інстанції також відмовив.

Після невдачі у Верховному суді прокурор заново скерував справу до Подільського суду. 22 лютого 2021-го вже під новим номером її розподілили на суддю Будзан. А суддю Отвіновського 23 лютого звільнила у відставку Вища рада правосуддя за його власною заявою.

Суддя Леся Будзан звільнила поліцейського від кримінальної відповідальності через дійове каяття. Суд вирішив, що для того є всі підстави, адже обвинувачений вперше вчинив кримінальний проступок, який до корупційних злочинів не належить, щиро покаявся, активно сприяв розкриттю кримінального проступку. Будзан була призначена на посаду судді указом президента Зеленського в листопаді 2020-го

Поліцейський після інциденту продовжує працювати в Управлінні патрульної поліції міста Києва. На цій роботі він із кінця грудня 2018 року.