Павло Гречківський повідомив, що закон про ВРП змінили через відкриття дисциплінарних проваджень щодо суддів ВАКС

Один із мотивів останніх змін до закону про Вищу раду правосуддя є те, що ВРП у межах своїх законних повноважень відкривав дисциплінарні провадження щодо суддів Вищого антикорупційного суду та притягував їх до дисциплінарної відповідальності за наявності підстав.

Про це повідомив Павло Гречківський, член Вищої ради правосуддя, який пішов у відставку в інтерв’ю Українські новини.

“Активісти, НАБУ, іноземні партнери не могли допустити, щоб ВАКС, сформований за участю іноземних експертів, втратив статус «зразкового суду з ідеальними суддями».

Тому дисциплінарні функції членів Вищої ради правосуддя вирішили передати так званим дисциплінарним інспекторам, по суті, звичайним чиновникам. Той, хто цю ініціативу лобіював, безграмотно виписав закон.

В результаті з липня ВРП перестала розглядати скарги на суддів, але передати ці повноваження досі нікому. На даний момент у ВРП перебуває 3300 нерозглянутих скарг на суддів. Сама Вища рада правосуддя фактично заблокована. Враховуючи те, що на цей орган покладено ключові кадрові, фінансові, організаційні повноваження у судовій системі, його бездіяльність буде відчутною для держави загалом.

Навіть якщо зараз прискорювати конкурс до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, то призначити кандидатів буде неможливо без чинного ВРП. Знову не вдасться презентувати суспільству успіх”, зазначив Павло Гречківський.