Перший пішов: народному депутату повідомлено про підозру у кнопкодавстві

За дорученням Генерального прокурора прокурорами повідомлено про підозру народному депутатові України за фактами неособистого голосування (ст. 364-2 КК України). Це перший у практиці випадок притягнення до відповідальності за так зване «кнопкодавство».

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, 21 лютого 2020 року народний депутат України застосував персональну електронну картку іншого народного депутата та шляхом натискання кнопки «ЗА» здійснив замість нього голосування з метою прийняття трьох поправок до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Народний депутат України належним чином викликався до Офісу Генерального прокурора на 11 лютого 2021 року для вручення повідомлення про підозру, однак, не з’явився та про причини неявки не повідомив. У зв’язку з цим, у порядку, передбаченому КПК України, письмове повідомлення про підозру для ознайомлення та вручення направлено до Апарату Верховної Ради України, за місцем проживання, на електронну поштову скриньку та на інші відомі стороні обвинувачення засоби зв’язку.

Наразі вживаються заходи для завершення слідства та скерування обвинувального акту до суду.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора, досудове розслідування – слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань.

У разі доведення вини, народному депутатові загрожує покарання у виді штрафу від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.