Підставою для відмови в наданні містобудівних умов та обмежень є невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням документації: суддя Єзеров

Судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Альберт Єзеров узяв участь у Міжнародній конференції «Адміністративна процедура: нова сторінка у відносинах держави, громадян та бізнесу», під час якої обговорювалися питання застосування єдиних стандартів для суб’єктів владних повноважень при прийнятті ними рішень щодо прав чи обов’язків фізичних та юридичних осіб.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Альберт Єзеров зупинився на правових позиціях Верховного Суду у спорах в сфері містобудування. Він навів як приклад рішення у справах, у яких конфлікт виник через відмову в наданні містобудівних умов та обмежень. Так, у постанові в справі № 810/726/18 сформовано правовий висновок, що підставою для відмови в наданні містобудівних умов та обмежень є, зокрема, невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням містобудівної документації на місцевому рівні. А в рішенні у справі № 200/1438/16-а Суд указав, що достатньою підставою для такої відмови є невідповідність намірів щодо забудови земельної ділянки в межах червоних ліній, які є складовою даних містобудівної документації на місцевому рівні.

Суддя поінформував, що позиція Верховного Суду полягає в тому, що скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки є крайнім заходом, який застосовується відповідно до загальних правил у разі відсутності можливості усунути виявлені порушення містобудівного законодавства. Перелік підстав для скасування містобудівних умовта обмежень є вичерпним і остаточним, розширеному тлумаченню не підлягає.