Пленум ВС звернувся до КСУ через сумніви щодо існування легітимної мети мораторію на звернення стягнення на активи підприємств залізничного транспорту, що розміщені в АТО

3 грудня 2021 року, під головуванням новообраного Голови Верховного Суду Всеволода Князєва відбулося засідання Пленуму ВС.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Враховуючи, що обов’язком держави є забезпечення виконання остаточного рішення, беручи до уваги тривалу дію мораторію на звернення стягнення на активи товариства за зобов’язаннями підприємств залізничного транспорту, що розміщені на території проведення антитерористичної операції, відсутність правової визначеності щодо настання події, з яким пов’язана втрата чинності мораторієм, а також сумніви щодо існування легітимної мети такого мораторію, Пленум ВС вирішив звернутися до КСУ для розгляду питання про відповідність Конституції України п. 11 ч. 1 ст. 34, п. 10-1 розд. ХІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження», пунктів 5-1 та 5-2 розд. ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування».