Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства №3485.
Чергові місцеві вибори проводяться одночасно на всій території України, за винятком обмежень, встановлених законом.
Коли зміни набудуть чинності
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Виборча квота
Законом встановлюється, що кандидати у депутати, які отримали кількість голосів виборців, яка дорівнює або перевищує 25% розміру виборчої квоти, розміщуються на початку територіального виборчого списку відповідної організації партії за зменшенням кількості голосів виборців, які підтримали відповідного кандидата у депутати.
Посилення відповідальності за фальсифікацію голосів і підкуп
Встановлюється, що проведення передвиборної агітації, агітації з референдуму особою, участь якої в агітації заборонена законом, проведення агітації поза строками чи в місцях, що заборонені законом, проведення агітації у формах та засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення агітації – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 тис. 700 до 3 тис. 400 грн) і на посадових осіб – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 тис. 400 до 5 тис. 100 грн).
Грошова застава за кандидата
Грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост президента, або особисто кандидатом на пост президента, висунутим шляхом самовисування, у безготівковій формі одним платежем на спеціальний рахунок ЦВК в розмірі 650 мінімальних заробітних плат, визначених у місячному розмірі.
види підрахунку голосів
ЦВК може прийняти рішення про впровадження інноваційних технологій, технічних та програмних засобів під час організації та проведення виборів у формі проведення експерименту або пілотного проекту стосовно, голосування виборців на виборчій дільниці за допомогою технічних засобів та програмних засобів (машинне голосування); проведення підрахунку голосів виборців за допомогою технічних засобів для електронного підрахунку голосів; складання протоколів про підрахунок голосів, підсумки та результати голосування з використанням інформаційно-аналітичної системи.