Повідомлено про підозру посадовцю КМДА за фактом одержання неправомірної вигоди: ч. 3 ст. 368 КК

Працівники ДБР повідомили про підозру заступнику директора транспортного департаменту КМДА, який вимагав, за версією правоохоронців, неправомірну вигоду у київських автоперевізників. Підозру також повідомлено приватному підприємцю, який допомагав чиновнику організувати систему поборів.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

У квітні 2024 року до ДБР звернулась дружина військовослужбовця, яка керувала фірмою чоловіка з перевезень, поки той служить. Підприємство обслуговувало один із київських маршрутів. Жінка скаржилась на системний тиск з боку чиновника та погрози розірвати чинний договір на пасажирські перевезення, якщо вона не погодиться на «співпрацю». Зокрема, компанія мала щотижнево передавати чиновнику через підконтрольну фірму 40 тисяч гривень за право роботи на маршруті.

Правоохоронці затримали підприємця-посередника одразу після отримання чергового «траншу» для чиновника. Наразі проведено низку обшуків, під час яких вилучено документи та техніку, що підтверджують протиправну діяльність.

Посадовець КМДА та його спільник підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 10 років.

Триває досудове розслідування. Перевіряється можлива причетність керівництва чиновника до реалізації злочинної схеми. Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.