Повідомлено про підозру посадовцю МОУ, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ: ч. 1 ст. 114-1 КК

Працівники ДБР повідомили про підозру нещодавно звільненому заступнику Міністра оборони України, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Він лобіював укладення договорів про постачання продуктів для військових за завищеними цінами, а також закупівель бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб Збройних Сил України низької якості на загальну суму понад 1 млрд грн. Всі договори укладалися за повною передплатою.

Посадовець не тільки знав про факти постачання неякісної продукції, а й здійснював тиск на підлеглих для прийняття неякісної продукції на військові склади та організацію повторних проведень лабораторних випробувань бронепластин, які не витримали первинних випробувань.

При цьому він ігнорував звернення Командування Сил Логістики ЗСУ стосовно необхідності забезпечення належного приймального контролю за якістю продукції.

Колишньому заступнику Міністра оборони повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань (ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

У межах кримінального провадження ДБР проводяться 17 обшуків за різними адресами, вже вилучено великі суми готівки та багато іншого, що може слугувати доказами по справі.

Слідство триває, встановлюється повне коло причетних до оборудок осіб.

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.