Повідомлено про підозру в державній зраді очільниці одного з районних судів Харківщини

Оперативники ДБР встановили, що після окупації одного з населених пунктів Харківської області, очільниця місцевого суду особисто почала підготовку судової установи до співпраці з ворогом.

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

За даними слідства, суддя вступила у змову з представниками РФ, які окупували м. Вовчанськ Чугуївського району, та сприяла в утворенні так званого судового органу РФ.

За домовленістю з окупантами підозрювана провела загальні збори суддів та працівників апарату Вовчанського районного суду Харківської області, під час яких, використовуючи власний авторитет голови суду, схиляла присутніх співпрацювати з представниками окупаційної адміністрації. Також вона закликала обійняти посади суддів та працівників апарату в незаконному «судовому органі РФ».

Під час проведення зборів голова суду також підкреслила, що від представників окупаційної влади РФ можна буде отримати грошову допомогу в сумі 10 тис російських рублів за здійснення правосуддя в умовах війни. Крім того, підозрювана зазначила, що російські військові готові співпрацювати та надавати допомогу у функціонуванні «судового органу РФ» та не несуть жодної загрози.

Наразі слідчі ДБР повідомили їй про підозру в державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Санкція статті передбачає покарання до довічного ув’язнення з конфіскацією майна. Українське слідство та правосуддя доведе всі подібні справи до суду.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснює Харківська обласна прокуратура.