Позбавленням права на вільний вибір захисника та порушенням ПАЕ вважається залучення судом адвоката з БПД замість адвоката, який у цьому ж процесі надає правничу допомогу та повідомив суд про неможливість брати участь у судовому процесі: рекомендації РАУ

Рада адвокатів України ухвалила рішення №35 «Про захист соціальних та професійних прав адвокатів в умовах карантину».

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Наразі карантин вкотре продовжений до 30 червня 2021 року постановою Кабінету міністрів України, то ж затверджені РАУ рекомендації зберігають свою актуальність принаймні на найближчий час. Для зручності рекомендації оформлено окремою брошурою. Відомо, що, незважаючи на запровадження карантину та епідемічну ситуацію, яка склалася в Україні у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, адвокати виконували та продовжують виконувати свої професійні обов’язки. Діяльність адвокатів жодного дня не припинялася, навіть у періоди стрімкого зростання захворюваності.

Однією з рекомендацій щодо захисту професійних та соціальних прав адвокатів в умовах карантину є:

  • Подавати клопотання про відкладення розгляду справ у зв’язку із карантинними заходами, поточною епідемічною ситуацією в районі, де знаходиться суд або проживає чи здійснює діяльність адвокат. При цьому, позбавленням права на вільний вибір захисника та порушенням ПАЕ вважається залучення судом адвоката з метою надання безоплатної правової допомоги замість адвоката, який у цьому ж процесі надає особі правничу допомогу за договором та повідомив суд про неможливість брати участь у судовому процесі.