Законопроектом №5068 передбачається, що Рада з питань етики складатиметься з трьох діючих або звільнених суддів, призначених Радою суддів, та трьох членів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює щонайменше останні три роки у запобіганні та протидії корупції.
Про це йдеться у терміновому висновку Венеційської комісії щодо законопроекту №5068.
Венеційська комісія та Директорія вітають, що склад Ради з питань етики відображає попередні рекомендації, особливо щодо участі міжнародних експертів у відновленні ВККС та та з урахуванням думки щодо антикорупційного суду. Венеційська комісія раніше рекомендувала довірити вирішальну роль міжнародним організаціям та донорам, що займаються підтримкою антикорупційних програм та судової реформи в Україні, як тимчасовий захід для зміцнення довіри громадськості та допомоги у подоланні будь-яких проблем корпоративізму.
Щодо критеріїв членства у Раді з етики, стаття 9-1 (2) передбачає, що її члени повинні мати “бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості та суспільний статус, відповідають критеріям професійної етики та доброчесності. та мають принаймні 10 років досвіду роботи, в тому числі в інших країнах, участі у процесуальних процедурах, підтримці державного обвинувачення в суді або веденні судових процесів у справах, пов’язаних з корупцією.
Ці умови, мабуть, мотивовані актами, що регулюють питання створення та функціонування антикорупційних органів. Критерії повинні дозволяти членам Ради з питань етики перевіряти професійну етику та добросовісність нинішніх членів та кандидатів до ВРП. Практичний досвід боротьби з корупцією є найбільш актуальним. Однак значення вимог щодо участі у процесуальних процедурах залишається незрозумілим.