Представники іноземних урядів мають не тільки сформувати ВККС, але й запропонувати їй план роботи на перший рік: в.о голови ВРП Маловацький

За ініціативи Вищої ради правосуддя відбулась робоча зустріч із суб’єктами формування першого складу Конкурсної комісії, яка утворюється для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та формування переліку кандидатів, які відповідають критеріям доброчесності та професійної компетентності.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Метою заходу стало обговорення практичних питань, пов’язаних з початком роботи першого складу Конкурсної комісії, зокрема: затвердження регламенту і положення про проведення конкурсу, надання приміщення, фінансування, а також питання коли саме розпочне свою роботу Конкурсна комісія.

Від міжнародних та іноземних організацій участь у заході взяли представники Офісу Ради Європи в Україні, Посольства ФРН в Україні, Посольства Великої Британії в Україні, Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Посольства Канади в Україні, Представництва ЄС в Україні, регіональної місії USAID в Україні, Молдові та Білорусі, Програми USAID «Правосуддя для всіх», Програми розвитку ООН в Україні, Проєкту ЄС «Право-Justice».

За словами Олексія Маловацького, у 450 суддів закінчуються повноваження вже у грудні поточного року. У зв’язку з цим, необхідно запроваджувати процедури відновлення їх на посаді. «Наступна проблема – 300 суддів ліквідованих судів не здійснюють правосуддя, однак продовжують отримувати заробітну плату. Це вартує державі приблизно 27 мільйонів гривень щомісяця», – зазначив він.

Олексій Маловацький сказав, що представники іноземних урядів, які зацікавлені в судовій реформі в Україні, мають не тільки сформувати ВККС України, але й запропонувати їй план роботи на перший рік, що дасть змогу вирішити окреслені проблеми.

«Це важливо для того, щоб не створити ситуації відсутності інститутів державної влади в Україні і не допустити державного вакууму у здійсненні судочинства», – наголосив в. о. Голови ВРП