Представництва НААУ у світі є рекламою та показником інституційного становлення української адвокатури

Про це повідомив Іван Гречківський, голова комітету НААУ з міжнародних зв’язків газеті Закон і Бізнес.

“Комітет з міжнародних зв’язків відповідає за розвиток відносин між адвокатурою України та адвокатурами інших країн, представництво інтересів української адвокатури у відносинах із міжнародними організаціями, такими як ССВЕ, ІВА, Рада Європи.

Це, по суті, розбудова дипломатичних відносин між професійними спільнотами різних країн, з фокусом на європейські правові, демократичні країни.

Одним із напрямів роботи нашого комітету є оперативне інформування міжнародної спільноти про випадки порушення прав українських адвокатів. На жаль, статистика порушень не обіцяє, що найближчим часом роботи на цьому напрямку буде менше. Наприклад, коли орган державної влади грубо або систематично порушує права захисників, кожний адвокат може звернутися до профільного комітету НААУ, який займається захистом прав адвокатів і передає свої матеріали та дослідження для реакції до НААУ. Додатково міжнародний комітет має можливості привертати увагу закордонних партнерів. Вони ж у свою чергу мають інструментарій інтервенцій, публічних звернень, звітів, щоб дати свої оцінки.

Це не просто заява на офіційному сайті організації — ідеться про  інтервенційні адресні листи, які надходять одночасно до Офісу Президента, Офісу Генерального прокурора, Міністерства юстиції. Копія надсилається керівникові органу, який порушив права адвоката. Ми всі розуміємо, що міжнародні оцінки — те, чого не можна ігнорувати.

Тому, коли одна асоціація виступає єдиним фронтом на захист 50-тисячної адвокатської спільноти, то тебе слухають і чують

Наступний великий блок нашої роботи — висвітлення діяльності української адвокатури. Наші представництва є гарною рекламою та показником того, чого ми досягли за 8 років свого інституційного становлення”, зазначив Гречківський.