Про проблеми з головою НАЗК, який не феодал, а його підлеглі – не кріпаки та плани Вишневського очолити цю інституцію

Колишній заступник голови Національного агентства з запобігання корупції Андрій Вишневський повідомив, що його звільнено з особистих мотивів голови НАЗК Олександра Новікова та дисциплінарна справа проти нього є сфабрикованою.

Про це він повідомив в інтерв’ю NV.

“Підстава мого звільнення – безглузда. Мало того, що я вважаю, що моє звільнення є незаконним, так і обрана, от ця надумана, вигадана підстава, вона є абсурдною. З моєю точки зору мене звільнено з особистих мотивів, виключно, Олександра Новікова, що є грубим порушенням законодавства про працю, і звичайно, я буду захищати свої права у суді”, – зазначив колишній заступник голови НАЗК.

Вишневський додав, що хоче зробити свій кейс модельним, оскільки таким чином він вважає, що інституція стане більше захищеною, щоб показати, що керівник НАЗК не феодал, а керівники – не кріпаки.

“Цей кейс має стати модельним, задача виграти тому, щоб захистити інституцію, захистити НАЗК, щоб показати, що державна інституція не може бути феодою, а керівник інституції не феодал, а працівники державної інституції не кріпаки, які просто за бажанням голови можуть написати заяву про звільнення без підстав на це”, – додав Андрій Вишневський.

Він додав, що у день його звільнення Кабінет Міністрів України оприлюднив звіт незалежних аудиторів за 2020-2021 роки, і зазначив, що в роботі голови НАЗК нічого не змінилось.

“Демонстрація головою НАЗК високого рівня знань, професіоналізму, лідерства та відданості роботи, що мотивує підлеглих, є прикладом доброчесності. Так от комісія незалежних аудиторів визнала цей критерій невиконанним, і у висновку написала таке – протягом оцінюваного періоду голова НАЗК не відповідав стандарту високого рівня компетентності та професіоналізму”, – додав колишній заступник.

Також він повідомив, що у нього проблеми почались з першого дня роботи в НАЗК, оскільки за словами Вишневського, Новіков не сприймає критики.

“Пан Новіков зовсім не сприймає критики, не сприймає іншої думки, окрім своєї, і переконаний, що він розбирається в будь-якому питанні, якими займаються в НАЗК, краще за будь-кого іншого в НАЗК. І, відповідно, мені доводилось витрачати зусилля на те, щоб переконувати його в окремих ситуаціях, що те, як він має намір діяти, не зовсім правильно, не зовсім законно, і не зовсім доцільно”, – зазначив Вишневський.

Нагадаємо, що за 6 місяців спливає термін повноважень Голови НАЗК, який обирається на засіданні НАЗК строком на два роки з числа його членів. Одна і та ж сама особа не може обіймати цю посаду два строки підряд. У грудні 2019 року році на відкритому конкурсі Олександра Новікова обрано Головою Національного агентства з питань запобігання корупції, якого було призначено на посаду 15 січня 2020 року.

В свою чергу, Андрій Вишневський анонсував публічну критику діяльності Олександра Новікова найближчим часом та повідомив, що його освіта та професійний досвід дозволяють йому очолювати будь-яку державну посаду в країні.