Проблеми українського інституту адвокатури дослідять в The Council of Bars and Law Societies of Europe

Національна асоціація адвокатів України інформуватиме європейські інституції про проблеми українського інституту адвокатури через Раду адвокатів і юридичних товариств Європи – CCBE.

Відповідні домовленості були досягнуті сьогодні, 21 червня, під час робочої зустрічі представників НААУ та CCBE.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Участь у заході взяли голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, керівник Платформи взаємообміну, співпраці та просвітницької діяльності CCBE Клавдія Керін та старший радник цієї платформи Індра Буле.

Українська сторона розповіла про стан інституту адвокатури у країні, а також про виклики, які долають адвокати під час дії воєнного стану.

Представники ССBE та НААУ домовилися проводити зустрічі на постійній основі з метою інформування європейських колег та міжнародні інституції про стан адвокатури в Україні. Також обговорили можливі теми заходів для адвокатів, які будуть організовані CCBE.

Нагадаємо, 25 листопада 2022 року Національна асоціація адвокатів України набула статусу асоційованого члена Ради адвокатів і юридичних товариств Європи.

Ця Рада (The Council of Bars and Law Societies of Europe, CCBE) є міжнародною асоціацією, яка з 1960 року представляє європейські адвокатські асоціації у європейських та інших міжнародних установах. Найважливішими місіями організації є регулювання професії, захист верховенства права, прав людини та демократичних цінностей.

Платформа Ради для обміну, співпраці та просвітницької діяльності (Platform for Exchange, Cooperation and Outreach, PECO Committee) координує та надає підтримку і рекомендації асоційованим членам та членам-спостерігачам, а також забезпечує обмін думками, досвідом та ідеями щодо організації правничої професії та функціонування адвокатури, зокрема у країнах Центральної та Східної Європи.