Проєкт наказу МОЗ щодо порядку контролю та клініко-експертну оцінку якості надання медичної допомоги містить численні недоліки: НААУ

НААУ направила до Міністерства охорони здоров’я України зауваження та пропозиції до проєкту наказу МОЗ «Про порядок контролю та клініко-експертну оцінку якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування».

Правовий аналіз здійснено Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Доцільність затвердження такого наказу МОЗ прокоментувала д. ю. н., професор, Голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ Ірина Сенюта: «На сайті МОЗ України для публічного обговорення оприлюднено проєкт наказу «Про порядок контролю та клініко-експертну оцінку якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування». Аналіз цього проєкту дає підстави стверджувати про численні недоліки та контроверзи документа, які резонуватимуть на практиці, поглиблюватимуть проблеми з дотриманням прав людини у сфері охорони здоров’я і породять кризу відомчого контролю якості медичної допомоги».

З детальними зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.