Питання щодо визначення меж судової дискреції досить дискусійне: Голова КАС ВС Смокович

Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович взяв участь у презентації та обговоренні звіту «Дискреція в адміністративному судочинстві», підготовленого проєктом ЄС «Право-Justice».

Про це повідомляє прес-служба ВС.

«Теми, які обираються для обговорення, завжди дуже важливі в контексті тих реформ, що проводяться в нашій державі. Не менш важливі вони і в аспекті правозастосування. Тому абсолютним позитивом є те, що на цьому майданчику ми можемо разом дослідити питання дискреції адміністративних органів і судовий контроль за її реалізацією під кутом зору юридичної доктрини, європейських стандартів, національного законодавства та судової практики, а також обмінятися досвідом та набути нових знань», – зауважив Михайло Смокович.

Голова КАС ВС зазначив, що питання щодо визначення меж судової дискреції досить дискусійне. Крім того, результати Моніторингу адміністративного судочинства в Україні, проведеного проєктом ЄС «Право-Justice», показали, що в національному законодавстві немає чітких правил щодо межі судового втручання в дискреційні повноваження адміністративних органів, а також те, що немає розмежування між дискреційними повноваженнями виборних та невиборних органів влади і не визначено різниці в обсязі повноважень суду при перегляді індивідуальних та колегіальних рішень. Водночас дослідження виявило й те, що поняття тлумачення законів та дискреція недостатньо розмежовані у всіх сферах української юридичної доктрини.