Рада адвокатів Харківської області спільно з суддею Верховного суду Сергієм Жуковим провели семінар на тему “Практика ВС щодо відкриття провадження у справі про банкрутство”

10 червня 2021 року суддя-спікер Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Сергій Жуков взяв участь в онлайн-семінарі «Практика ВС щодо відкриття провадження у справі про банкрутство», організованого Радою адвокатів Харківської області.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Суддя зазначив, що з уведенням у дію Кодексу України з процедур банкрутства суттєво змінився початок процедури банкрутства, а саме підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство. Водночас між нормами Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та  КУзПБ існує суттєва відмінність у підставах, умовах та суб’єктах  відкриття провадження у справі про банкрутство.

Крім того, коли був чинний Закон про банкрутство, процедура банкрутства виникала тоді, коли вичерпані всі можливості одержання заборгованості за допомогою позовного провадження чи іншого досудового вирішення. У випадку застосування КУзПБ у разі відсутності належного виконання господарського грошового зобов’язання кредитор має право, окрім звернення до суду з позовом до боржника, скористатися можливістю застосування щодо такого боржника процедур, передбачених цим Кодексом, для задоволення своїх кредиторських вимог у тому випадку, коли відсутній спір про право, який підлягає вирішенню в порядку позовного провадження.

Під час семінару Сергій Жуков детально зупинився на особливостях відкриття провадження у справі про банкрутство.

Як зазначив доповідач, відкриття провадження у справі про банкрутство можливе як за ініціативою кредитора або кредиторів, так і за ініціативою самого боржника. При відкритті провадження у справі про банкрутство за ініціативою кредитора важливою умовою є відсутність спору про право щодо вимог кредитора, за заявою якого відкривається провадження у справі про банкрутство. Відкриття провадження у справі про банкрутство за ініціативою боржника відбувається за умов: загроза неплатоспроможності такого боржника; наявність у боржника майна, достатнього для покриття витрат, пов’язаних із провадженням у справі про банкрутство.

У свою чергу керівник боржника задля уникнення негативних для себе наслідків у вигляді солідарної відповідальності за борги боржника зобов’язаний подати заяву про банкрутство в порядку та строки, що визначені приписами статей 4, 8, 34 КУзПБ.

Крім того, Сергій Жуков на прикладі низки актуальних постанов судової палати з розгляду справ про банкрутство КГС ВС проаналізував важливі питання особливостей відкриття провадження у справах про банкрутство щодо юридичних осіб.