Рада адвокатів України визнала Раду адвокатів Києва неповноважною, а рішення конференції – такими, що не мають юридичних наслідків

В результаті вивчення обставин проведення конференції адвокатів міста Києва 7 листопада 2021 року, Рада адвокатів України прийшла до висновку, що рішення, які ухвалювались на цій конференції, не несуть юридичної сили, а представників органів адвокатського самоврядування, обраних в рамках цієї конференції – такими, що не набули повноважень.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні РАУ.

Питання щодо обставин ухвалення рішень під час конференції адвокатів міста Києва 7 листопада 2021 року почали виникати одразу після її проведення. Зокрема, ще на засіданні РАУ 15 грудня 2021 було встановлено, що член РАУ від м. Києва Ігор Черезов і низка інших членів Ради адвокатів Києва, не набули повноважень, оскільки не набрали більшості голосів делегатів конференції у відповідності до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», порядку та регламенту конференції.

Після цього Робоча групи із дослідження проведення конференцій адвокатів регіонів в 2021 році продовжила вивчати обставини проведення цієї конференції і знайшла ще низку суттєвих порушень.

Зокрема, Голова Ради адвокатів міста Києва Петро Рябенко повідомив про свою відмову передати мандатній комісії протоколи районних рад міста Києва.

«Він пояснив, що оскільки організація реєстрації делегатів конференції покладається на Раду адвокатів регіону, протоколи районних загальних зборів адвокатів міста Києва були перевірені на засіданні Ради адвокатів міста Києва, на підставі чого були складені списки делегатів», – розповів голова Робочої групи із дослідження проведення конференцій адвокатів регіонів в 2021 році Секретар РАУ Ігор Колесников.

Зазначені протоколи не передававалися мандатній комісії для перевірки повноважень делегатів, хоча згідно регламенту і порядку проведення конференції, саме на мандатну комісію покладені повноваження перевірити повноваження зареєстрованих делегатів. В подальшому мандатна комісія замінює тимчасові посвідчення делегатів конференції.

«Головою Ради адвокатів міста Києва Рябенком було штучно створено умови, які унеможливили підтвердження мандатною комісією повноважень обраних та зареєстрованих делегатів конференції», – наголосив Ігор Колесников.

Він додав, що рішення мандатної комісії лише про заміну тимчасових посвідчень на мандати на підставі реєстраційного списку без підтвердження повноважень обраних делегатів конференції як таких згідно протоколів, ставить під сумнів кількісний склад та повноваження делегатів конференції в цілому. А як наслідок – повноваження конференції в цілому.

«Враховуючи вищевикладене, робоча група вбачає неповноважність даної конференції від 7 листопада 2021 року в цілому, а рішення, які були ухвалені є такими, що не мають юридичних наслідків. А саме: не набув за рішенням конференції 7 листопада 2021 року повноважень голова Ради адвокатів міста Києва Рябенко», – наголосив Ігор Колесников.

Він додав, що інші члени РА і КДКА, які обиралися на конференції, також не набули повноважень.

РАУ погодилася з висновками Робочої групи і ухвалила відповідне рішення. Також Рада авдокатів України проголосувала за проведення нової конференції адвокатів міста Києва, утворення відповідного оргкомітету і за низку інших рішень, які покликані забезпечити нормальне функціонування адвокатури у період до проведення конференції.

Під час розгляду цього питання, Ігор Черезов і Петро Рябенко, присутні на засіданні РАУ, всіляко намагалися зірвати обговорення, перебивали доповідачів, голосно сміялися, дозволяли собі образливі висловлювання на адресу членів РАУ, а зрештою – покинули засідання, не дочекавшись завершення розгляду питання.