Ради адвокатів регіонів під час воєнного стану надають допомогу у посиленому режимі

Ради адвокатів регіонів працюють у посиленому режимі та оперативно надають допомогу адвокатам, які опинились у скрутних життєвих обставинах через військову агресію в Україні.

Про роботу під час воєнного стану керівники РАР та члени РАУ розповіли під час засідання Ради адвокатів України, яке відбулось 16 березня 2022 року у режимі відеоконференцзв’язку.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

НААУ спільно з Головами РАР організували ланцюг допомоги західного регіону для адвокатів та їх сімей, які їдуть з областей, де наразі найнебезпечніше через російське вторгнення в Україну. Контактні телефони в кожній області вказані тут

Керівництво Ради адвокатів Донецької області працює у штатному режимі і надає допомогу адвокатам та їхнім сім’ям, які втратили житло та майно через російську окупацію. Також за рішенням РАР було скеровано майже 200 тисяч гривень на потреби армії, повідомив член РАУ від Донецької області Сергій Осика.

Понад 200 тисяч гривень на потреби армії та понад 100 тисяч гривень на потреби тероборони перерахувала Рада адвокатів Дніпропетровської області. Окрім матеріальної допомоги адвокатам, майно яких було пошкоджено під час військових дій, РАР надає адресну допомогу тим сім’ям адвокатів, які перебувають нині на службі в армії. Крім того, в області готові приймати всіх практикуючих адвокатів із сусідніх регіонів та надавати їм приміщення для роботи. Про це розповів член РАУ від Дніпропетровської області Антон Кривошапка.

Членкиня РАУ від Львівської області Барбара Калюжна повідомила, що з початку війни в регіоні створений оперативний штаб, який займається розселенням адвокатів та членів їхніх сімей з областей, де тривають військові дії. Також їм надається гуманітарна допомога, а саме – продукти харчування, одяг, речі першої необхідності.

12 адвокатів Харківщини, чиє житло зруйновано внаслідок бомбардувань, вже звернулись із заявами щодо надання матеріальної допомоги з Благодійного фонду, розповіла Голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська. РАР забезпечує всіх адвокатів, які постраждали внаслідок військових дій, речами першої необхідності, а також адвокатів, які служать у ВСУ та Теробороні –спорядженням.

Член РАУ від Рівненської області Ганна Лазарчук повідомила, що в області налагоджена тісна співпраця з волонтерськими організаціями та організована оперативна робота щодо розселення адвокатів та членів їхніх сімей з регіонів, де йдуть військові дії. Також забезпечуються всі потреби щодо надання одягу та речей першої необхідності адвокатам-переселенцям.

Член РАУ від Хмельницької області Оксана Каденко зазначила, що в регіоні організовано реєстр адвокатів, готових прийняти собі у провадження справи колег, які мобілізовані або виїхали з сім’ями з території області. Також сформовано реєстр адвокатів, які готові долучитися до збору доказів військової агресії у міжнародних судах та реєстр адвокатів, які напряму комунікують з військовими адміністраціями і надають їм професійну правничу допомогу. Крім того, РАР призначила відповідальних адвокатів, які супроводжують колег та членів їхніх сімей по «зеленому коридору». Стаціонарно, у порядку чергування, також працюють адвокати при військових адміністраціях, які займаються митним і супровідним оформленням гуманітарних вантажів.

На базі РАР Одещини створено волонтерський центр, який задовольняє першочергові потреби адвокатів та членів їхніх сімей, які були змушені залишити власні домівки через війну. Також РАР організувала підвіз до кордону України адвокатів та членів їхніх родин, які виїжджають до інших країн. Крім того, в області надається адресна допомога адвокатам похилого віку, які через військові дії залишились без засобів до існування, зазначила членкиня РАУ від Одеської області Ольга Головченко.

Оперативний волонтерський штаб організували адвокати і на Кіровоградщині. За словами членкині РАУ від Кіровоградської області Наталії Сумської, в регіоні успішно діють «зелені коридори». Наразі немає проблем із розселенням та наданням допомоги колегам-переселенцям із інших регіонів. Крім того, адвокати борються із дезінформацією щодо нападу російських військ на Україну, зокрема, РАР створила групу у Вайбер та відбиває кібератаки ворожих пропагандистів.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова подякувала всім керівникам Рад адвокатів регіонів за оперативну діяльність в умовах воєнного стану та запевнила, що керівництво НААУ готове надавати їм будь-яку підтримку у режимі 24/7.