Реєстр декларацій – найкращий та найдешевший спосіб забезпечення несумісності публічної служби та корупції: Голова НАЗК

Україні діє найширша в світі система декларування публічних службовців, яка забезпечує збір даних понад 900 тисяч осіб. Про це заявив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков в інтерв’ю для програми «Хард з Влащенко».

«У нас в Україні найкраща система декларування і найширша. Ніде у світі не декларується одночасно 900 тисяч людей. Навіть у Сполучених Штатах Америки декларується десь 70 тисяч», – зазначив Голова НАЗК.

Він додав, що Реєстр декларацій є найкращим інструментом для забезпечення несумісності публічної служби та корупції. Навіть якщо особа отримує кошти корупційним шляхом, вона може використати лише ту суму, яка зазначена в її декларації, адже ці дані зможе виявити аналіз системи логічного та арифметичного контролю

«Здійснюється перевірка всіх декларацій. Законом передбачена система логічного та арифметичного контролю, яка звіряє декларації, окремі розділи декларацій, і таким чином математично їх перевіряє», – додав Олександр Новіков.

Наразі завдяки системі логічного та арифметичного контролю НАЗК вже здійснило аналіз усіх 907 тисяч декларацій, поданих за 2019 рік.

Нагадаємо, що НАЗК відбирає декларації для повної перевірки, керуючись Порядком черговості. Цей документ забезпечує неупередженість НАЗК стосовно всіх суб’єктів декларування. Він також визначає, що найперше перевіряються декларації президентів, прем’єр-міністрів, міністрів та їхніх заступників, суддів Конституційного, Верховного та Вищого судів.

Повне інтерв’ю можливо переглянути за посиланням: https://youtu.be/XQ1se3uap3A.