Я буду відновлювати справедливість правовими засобами у законний спосіб: Вишневський про своє звільнення з НАЗК

Заступника голови Національного агентства з запобігання корупції Андрія Вишневського звільнено за грубе порушення трудових обов’язків.

Про це повідомило НАЗК.

В свою чергу, Андрій Вишневський повідомив, що буде оскаржувати своє звільнення та зауважив, що таке рішення не стало для нього несподіванкою.

“Звільнення не стало для мене несподіванкою, оскільки про такий намір головою НАЗК було оголошено колективу ще у п’ятницю, і з того часу було заблоковано мій обліковий запис на робочому комп’ютері, доступ до системи електронного документообігу, робочої електронної пошти та відключено від робочих засобів комунікації.

Попри умисно створені перешкоди, всі дні, поки шукали привід для мого звільнення, починаючи з понеділка 24 липня, я перебував і в даний момент все ще перебуваю на робочому місці і, як можу, продовжую виконувати посадові обов’язки до 18.00 сьогодні.

Не вважаю гідним і доречним коментувати наразі деталі цього випадку, оскільки це могло б зашкодити репутації НАЗК та всієї системи антикорупційних інституцій.

Попри роботу у нестерпних умовах протягом останнього часу, я свідомо жодним чином публічно не висвітлював цю ситуацію і не виносив проблеми на загал, аби не зашкодити НАЗК і антикорупційній системі.Разом з тим, вважаю прийняте рішення безпідставним, незаконним та несправедливим. І, звісно, я буду відновлювати справедливість у правовими засобами у законний спосіб”, – зазначив Андрій Вишневський.

Нагадаємо, що заступника НАЗК Вишневського було звільнено на підставі пункту 1 частини 1 статті 41 Кодексу законів про працю (Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з окремими категоріями працівників за певних умов), оскільки Вишневський одноосібно ініціював зняття з розгляду розробленого НАЗК та внесеного на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекту, який безпосередньо впливає на стабільність та ефективність роботи Національного агентства.