Рішенням суду заборонено лише відчужувати арештоване майно, що не позбавляє власника користуватись іншими правами: заява ДБР щодо активів Порошенка

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора Головне слідче управління Державного бюро розслідувань здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо закупівлі вугілля з території «ДНР/ЛНР» з кваліфікацією ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 2583 КК України.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

У кримінальному провадженні повідомлено про підозру двом народним депутатам України, один з яких п’ятий Президент України, повноваження якого припинено, колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості, та топ-менеджеру часів Януковича.   

6 січня 2022 року Печерський районний суд Києва за участю прокурорів Офісу Генерального прокурора та захисників розглянув клопотання прокурора у кримінальному провадженні, погоджене виконувачем обов’язків Генерального прокурора про арешт майна п’ятого Президента України, повноваження якого припинено.

Суд прийняв рішення про арешт майна підозрюваного, яке відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна належить йому на праві власності, зокрема це об’єкти нерухомості, корпоративні права та інше.

На «Прямий» та «5 канал», власником яких є медіахолдинг «Вільні медіа», арешт не накладався.

У заяві ДБР йдеться, що рішенням суду заборонено лише відчужувати арештоване майно, що не позбавляє власника користуватись іншими правами.