Робоча група з напрацювання методичних рекомендацій щодо гонорарної політики визначила мету та завдання діяльності: Воронін

Під час засідання 19 жовтня 2022 були визначені мета та завдання діяльності Робочої групи.

Про це повідомляє Національна асоціації адвокатів України.

Мета Робочої групи – розробити рекомендації для адвокатів та сформувати розумні орієнтири в питаннях визначення розміру та отримання винагороди за надану правову допомогу. При цьому рекомендації Робочої групи мають базуватися на принципі свободи договору і захисті прав та інтересів як клієнтів, так і адвокатів. Робоча група не має на меті встановлювати обмеження для адвокатів в питаннях формування гонорару.

Завданнями Робочої групи є:

  • 1. Рекомендаційна та методична допомога адвокатам в питаннях визначення винагороди за надану правову допомогу. Напрацювання різних варіантів, не обмежуючись якими, але поміж з яких адвокат може обрати найбільш прийнятний для себе варіант врегулювання фінансових питань із клієнтом.
  • 2. Від імені адвокатської спільноти розтлумачити та пояснити суддям, які приймають рішення про відшкодування витрат на правову допомогу, особливості визначення розміру гонорару адвоката, що має призвести до зменшення випадків, коли суди на власний розсуд зменшують розмір відшкодування витрат на правову допомогу.
  • 3. Роз’ясненння клієнтам адвокатів порядку визначення   винагороди за надану правову допомогу.  Важливим аспектом є також підвищення обізнаності та побудови культури відносин клієнта з адвокатами в питаннях визначення розміру гонорарів та порядку їх оплати.
  • 4. Визначення орієнтирів для врегулювання питань винагороди адвокатів під час воєнного стану в Україні.

«Питання винагороди адвоката за надану правову допомогу має враховувати пропозиції та ідеї всіх адвокатів України. Гонорарні питання стосуються кожного адвоката, саме тому напрацювання методичних рекомендацій щодо гонорарної політики є нашою спільною адвокатською метою», – сказав голова Робочої групи НААУ, адвокат Яків Воронін.

Для досягнення обумовленої мети адвокатам пропонують направляти свої пропозиції на електронну адресу info@unba.org.ua