Розроблено методичні рекомендації щодо надання безоплатної правової допомоги вразливим до ВІЛ особам

Координаційний центр з надання правової допомоги разом з Українською фундацією правової допомоги за підтримки БО «100 % життя» розробили Методичні рекомендації для адвокатів та юристів щодо надання БПД представникам вразливих до ВІЛ груп населення.

Про це повідомляє прес-служба Координаційного центру з надання правової допомоги.

Через упереджене ставлення та дискримінацію представники вразливих до ВІЛ груп населення часом не можуть реалізувати свої права та скористатися державними сервісами та гарантіями на рівні з іншими. Це призводить до того, що суспільство та держава починають нехтувати правами цих людей. Їх можуть звільнити чи не прийняти на роботу, якщо стало відомо про ВІЛ-позитивний статус або що раніше вони надавали секс-послуги за винагороду. Жінкам, які лікуються від наркозалежності, можуть у лікарні не віддати новонароджену дитину. Людей, які отримують  препарати замісної терапії, затримує поліція за незаконне зберігання наркотиків або ж необґрунтовано обшукують.

Представники вразливих до ВІЛ груп населення мають обмежений доступ до правосуддя. Це стало більш явним під час пандемії COVID-19, коли державні інституції та організації громадянського суспільства почали працювати онлайн. Важливу роль у захисті та відновленні порушених прав цих людей відіграють адвокати та юристи.

Методичні рекомендації за посиланням.