Саме популярність Комітету захисту прав адвокатів зіграла з ним злий жарт: Рада адвокатів Київської області

У 2021 році в Україні сталося 391 випадки затримань і обшуків адвокатів, з них 122 випадки стосувалися адвокатів Київської області.

Про це повідомляється на сайті Ради адвокатів Київської області.

“Втім, саме популярність Комітету зіграла з ним злий жарт. Наразі серед членів Комітету обліковується 69 осіб (а були часи, коли їх було значно більше 70), проте активно виїжджають на обшуки не більше 30 осіб. Й до того ж – зазвичай, у виїздах беруть участь одні й ті самі адвокати, що легко відслідковується у публікаціях на фейсбук-сторінці Комітету. Не прикрашає ситуацію й той факт, що окремі адвокати були виключені з членів Комітету через свою «непотрібність», хоча хотіли й могли працювати для захисту своїх колег, хоча, можливо, й в іншій формі. Важливим є й людський чинник. Останні роки слухавку телефону «гарячої лінії» знімає виключно голова комітету. Це відповідально, але ані лікарняні, ані форс-мажор ще ніхто не відміняв.

Потенційно це все разом може призвести до погіршення ефективності роботи в напрямі захисту прав адвокатів, що й стало предметом обговорення на засіданні Ради адвокатів Київської області 10 лютого 2022 року.

В результаті обговорення всіх пропозиції та аналізу ситуації, було прийнято рішення про реорганізацію Комітету захисту професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності на два Комітети”, йдеться у повідомленні.