Самоврядні організації здійснюють допуск до професії і реалізують дисциплінарні процедури. І це не має відношення до органів держави: Лідія Ізовітова

Захід, організований Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури для представників регіональних органів адвокатського самоврядування, проходив у смт. Затока, Одеської області.

Про це повідомляє Закон і Бізнес.

Участь у круглому столі взяла голова НААУ РАУ Лідія Ізовітова, яка в ході свого виступу поставила під сумнів законність вимог представників НАЗК щодо необхідності подання декларацій членами дисциплінарних органів адвокатури. Зокрема, вона звернула увагу на те, що з прийняттям у 2012 році профільного Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність у органів адвокатського самоврядування суттєво змінився статус.

За старим законом про адвокатуру 1992 року існували юридичні особи публічного права. Вища кваліфкомісія адвокатури функціонувала при Кабміні. Формування органів здійснювалося  органами місцевого самоврядування. До складу входили представники органів влади. Тож там дійсно були делеговані функції держави. «Сьогодні у нас немає таких функцій, – зауважила Л.Ізовітова. – Самоврядні організації здійснюють допуск до професії і реалізують дисциплінарні процедури. І це не має відношення до органів держави».