САП і НАБУ направили черговий обвинувальний акт у справі Укргазвидобування до суду

1 квітня 2021 року прокурори САП скерували до суду складений детективами НАБУ обвинувальний акт стосовно колишнього директора двох приватних компаній, задіяних у корупційній схемі з розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Це — черговий обвинувальний акт у межах так званої «газової справи».

Дії особи кваліфіковані за ч.1 ст.255, ч.2 ст.27 ч.4 ст.28 ч.5 ст.191, ч.2 ст.27 ч.4 ст.28 ч.2 ст.366 КК України, повідомляє прес-служба НАБУ.

За даними слідства, обвинувачений як директор двох із трьох операторів спільної діяльності — ТОВ «Надра Геоцентр» та ТОВ «Карпатнадраінвест» виконував відведену йому роль у протиправній діяльності колишнього народного депутата України та його фінансового директора. Зокрема, він подавав заявки на підконтрольні злочинному угрупуванню нардепа товарні біржі з зазначенням початкової заниженої ціни природного газу, видобутого в межах спільної діяльності ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Карпатнадраінвест» та ТОВ «Фірма «ХАС» з ПАТ «Укргазвидобування».

Загальний розмір збитків від такої «діяльності» становить понад 740 млн гривень. Розмір збитків, завданих державній компанії (100% акцій держави) внаслідок злочинних дій ексдиректора компаній-операторів спільної діяльності з «Укргазвидобуванням», за даними слідства, перевищує 543 млн грн.

Нагадуємо, що директор товариств, починаючи з лютого 2017 року, переховувався від слідства на території Російської Федерації. Його затримали службовці Державної прикордонної служби 12 січня 2021 року в пункті пропуску «Бачівськ» в Сумській області.

13 січня 2021 року слідчий суддя ВАКС застосував до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 1,75 млн гривень застави.

Деталі справи: https://nabu.gov.ua/novyny/gazova-sprava