СБУ робить маніпулятивні публікації про митрополита Феодосія: відео-коментар адвоката Володимира Юдіна

Адвокат керуючого Черкаською єпархією УПЦ прокоментував нові звинувачення СБУ на адресу архієрея.

Заява Служби безпеки України про ще один «злочин» митрополита Черкаського і Канівського Феодосія не є правдивою та порушує норми кримінально-процесуального законодавства.

Про це заявив адвокат владики Володимир Юдін, повідомляє СПЖ.

«Ми з впевненістю стверджуємо, що кожна теза з опублікованого СБУ пресрелізу не відповідає дійсності, – сказав юрист. – А належна правова оцінка так званим беззаперечним доказам буде надана надалі судом».

Адвокат припустив, що «можливо, тому службовцю, який складав той ганебний допис, невідомі такі принципи кримінально-процесуального законодавства, як законність, повага до людської гідності та презумпція невинуватості».

«Це дозволяє не вперше здійснювати відверто маніпулятивні публікації. Досить згадати так званий “прапор Новоросії”, знайдений в одному з монастирів Черкаської області, а також публікацію світлин з обшуку у домоволодінні митрополита», – зазначив Володимир Юдін.

Він наголосив, що «подібна піар-компанія з боку правоохоронного органу є неприпустимою».

«Оцінку доказам кримінального провадження має давати виключно суд, а не пресслужба Управління СБУ. Також сподіваємося, що суд надалі надасть оцінку і тим категоричним твердженням, які здійснені у пресрелізах, але вже у рамках іншого провадження – про захист честі та гідності», – сказав адвокат.