СБУ зібрала докази антиукраїнської діяльності настоятеля парафії Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької церкви

Служба безпеки зібрала докази вини настоятеля парафії Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької церкви в антиукраїнській діяльності.

Про це повідомляє СБУ.

Він публічно виправдовував збройну агресію рф та заперечував воєнні злочини російських загарбників проти українців. У своїх «промовах» перед вірянами священник називав «постановкою» факти численних вбивств і катувань людей рашистами у Бучі. Крім цього настоятель закликав не довіряти офіційній інформації українських державних установ та ЗМІ про вчинені агресором воєнні злочини. А навпаки – агітував слухати лише його через те, що він нібито був на Київщині під час тимчасової окупації частини регіону.

Фігуранту справи повідомлено про підозру ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування завершено. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники СБУ Житомирської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

У свою чергу, у відповідь на заяву Служби Безпеки України, Управління Київсько- Житомирської дієцезії повідомило, що про справу підозри священника за фактом заперечення збройної агресії РФ проти України (ч. 1 ст. 436-2 КК України), було відомо з весни. Священик співпрацює з прокуратурою у справі розслідування.