Що відомо про адвоката Клима Братківського?

Клим Братківський народився 23 квітня 1982 року згідно з відомостями інформаційного порталу володільців зброї.

У 27 років, на свій день народження, а саме 23 квітня 2009 року з рук колишньої очільниці київської адвокатури Інни Рафальської отримав право на зайняття адвокатською діяльністю.

Витяг з Єдиного реєстру адвокатів України

Про себе він пише у своєму блозі, що він відомий адвокат, блогер та громадський активіст.

Скріншот з блогу Клима Братківського

Також є автором та власником ресурсу з інтелектуальної власності, який вже давно не підтримується http://www.intellaw.org.ua/index.html

В 2012 році вже адвокат Клим Братковський активно критикував Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ: “ВССУ створив прецедент порушення авторських прав фотокорів”. Цього ж року був обраний запасним делегатом на Установчий з’їзд адвокатів України від міста Києва.

Витяг з протоколу конференції адвокатів міста Києва

В 2014 році правник опікувався питаннями літних майданчиків та правами пішоходів, на відео новоспечений адвокат пояснював, як він планує стати районним захисником щодо дій чи бездіяльності тодішньої міської влади.

З цього часу Клим починає працювати юрисконсультом у видавництві «Евролюшн Медіа», з часом його працевлаштування приведе до видання РБК-Україна, де він опікуватиметься питанням тендерних закупівель.

У 2017 році правник активно позиціонує себе у сфері захисту прав інтелектуальної власності і повчає людей мистецтва про те, чи можна критикувати публічну особу та як це робити у рамках закону. Цитуємо фахівця зразка 2017 року (адвокат розмовляє російською мовою, наводимо цитату мовою оригіналу):

“Публичных людей можно критиковать больше, чем просто людей, и это как раз Европейский суд по правам человека отмечает.

В Конституции Украины, в Конвенции по правам человека сказано, что каждый имеет право на свою частную жизнь, каждый имеет право на уважение себя, чести, достоинства и репутации и так далее. И каждый имеет право самовыражаться. Даже законодательство предусматривает, что если ты хочешь некрасиво одеваться, или как то смешно – ты имеешь право это делать.

В тоже время, если ты имеешь статус публичное лицо, и закон про информацию, и другие законы Конвенции позволяют лицам, ну журналистам в первую очередь, или просто людям таким, как блогеры вот сейчас появился такой термин, действительно, более критиковать их, то есть как говориться большая степень критики”, – зазначає Братківський.

В 2018 році спеціаліста цитує Громадська організація DEJURE і публікує матеріал під назвою “Якщо ІР-суд працюватиме швидко і якісно, люди почнуть захищати свою інтелектуальну власність”, в якій автор жаліється, що український бізнес не дуже переймається дотриманням авторського права.

Після перемоги на президентських виборах Клим активно починає критикувати команду Зеленського, яка на думку Братківського вбиває свободу слова в Україні за прикладам сусідньої держави Росії.

“Команда Зеленського разом зі “Слугою Народу” хочуть прийняти Закон про Медіа, відповідно до якого корупційному органу Нацраді з питань телебачення і радіомовлення надати повноваження блокувати інтернет-видання, інтернет-сторінки і просто контент в мережі Інтернет, в тому числі в соціальних мережах без будь-якого рішення суду за надуманих підстав. Це кінець Свободи слова, це шлях до аналогічної російської диктатури”, – зазначає адвокат Братківський.

Скріншот зі сторінки Facebook Клима Братківського

Як бачимо думки автора не мають значної реакції чи вірусного поширення серед його підписників, але ми звернули увагу, що Українські новини роблять на базі цієї публікації цілу новину. Можна припустити, що медіа таким чином реагують на зміни в медійному просторі, та підтримують критику автора вже нової влади. Це можливо, однак, далі стане більше зрозуміло позицію автора та його інтереси.

Повернемось до історії з його працевлаштуванням у видавництво, та про те, куди його привів професійних шлях. До РБК-України, тут штатний юрисконсульт має корпоративну пошту: klym@rbc.ua та займається тендерними закупівлями в товаристві з обмеженою відповідальністю “УКРАЇНСЬКІ БІЗНЕС ТЕХНОЛОГІЇ”, яка входить до холдингу РБК-Україна.

Скріншот з сайту work.ua

У мирні часи юрисконсульт, адвокат та фахівець з інтелектуального права брав участь в оформлені 67 договорів на загальну суму більше 2,6 млн гривень. В основному клієнтами рекламних та маркетингових послуг є компанії пов’язані з Нафтогазом, або Центренерго, але суму тендерів зазвичай не перевищують 50тис, і мають незмінну суму 44928 гривень.

Скріншот з сайту https://clarity-project.info/tenderer

Критикує адвокат не лише “зелену владу”, а і попередню, а саме п’ятого Президента України Петра Олексійовича Порошенка. 7 червня 2019 року він стає автором петиції “Призначити Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Мальдіви Президента України (2014-2019) Порошенка Петра Олексійовича”:

“З метою розвитку взаємовідносин між Республікою Мальдіви та України, пропоную створити на Мальдівах консульство України та направити туди видатного дипломата і політика Петра Олексійовича строком на 5 років в якості Надзвичайного і Повноважного Посла України. Вірю, що невтомна праця Петра Олексійовича на Мальдівах принесе користь для України”, – публікує текст петиції Клим Братківський на сайті Офіційного інтернет-представництво Президента України.

І цього разу творчість адвоката не стає популярною, за зазначену петицію проголосувало 19 людей.

Скріншот з https://petition.president.gov.ua/petition/59034

В 2021 році адвокат обурюється закриттям телеканалів Медведчука рішенням Ради Національної безпеки та оборони називаючи це свавіллям.

Скріншот зі сторінки Facebook Клима Братківського

Під час війни адвокат коментує психологію зовнішнього вигляду балконів для видання “Український інтерес”.

Клим Братківський зазначає, що зовнішній вигляд балкону говорить про характер людини:

“Є засклені, які естетично вписуються у фасад будинку, є оригінальні, а є жахливі. Є балкони, які свідчать про жадібність господаря чи його бідність. Є охайні, а є смітники. До речі, у мене в будинку людина зберігає на балконі різне сміття з вулиці, зокрема дорожні знаки. Найсмішніший балкон, який я бачив, – це засклений стаціонарний балкон, до якого добудували ще маленький балкончик для куріння”.

В березні 2023 року адвокат Братківський коментує розстріл українського полоненого рашистами, саркастично зазначаючи, що “скоро на його честь назвуть вулиці в різних куточках України”.

Скріншот з Facebook сторінки Клима Братківського

В червні 2023 року стає відомо, що адвокат Братківський захищає інтереси Дубинського.

“Дубінський вимагає, щоб його виключили з Реєстру Zрадників. Він згадує у своєму позові кілька матеріалів ЧЕСНО, зокрема про спецпроєкт під вибори “Медіаоборона”, в рамках якого робили джинсові сюжети на сайті tsn.ua, та статтю про відбілювання іміджу Дубінського і Вадима Столара. Ми не лише наповнюємо Реєстр, а й слідкуємо за справами, які розслідують правоохоронні органи та розглядають суди. За останні пів року кількість справ, звісно зросла, але насправді це дуже малий відсоток. І ми бачимо, як правоохоронна система оминає нардепів”, — розповіла лідерка Руху Чесно Віта Думанська.

Зазначається, що інтереси Дубінського в суді представляє Клим Братківський, який критикував рішення РНБО щодо закриття проросійських каналів 112, ZIK, NewsOne. Дубінський співпрацює з Братківським досить давно. Раніше він представляв інтереси нардепа Дубінського, коли проти нього позивалися Уляна Супрун та Сергій Стерненко. 

В липні 2023 року він у Фейсбуці критикує макові рулети, і цю новину публікує ресурс “Молодий буковінець”

Скріншот сторінки Facebook Клима Братківського

Коли готувався цей матеріал, журналістам редакції здавалось, що певно є багато фахових спеціалістів, які не визначились нічим особливим у житті, а просто живуть, критикують, роблять свою роботу. Однак, приходить день, коли життя може змінитись, і можливо цей день настав і для Клима Братківського після того, як він оприлюднив публікацію про Голодомор, голод та зовнішній вигляд кандидатки у директори Музею.

Нам би не хотілось би нічого знати про таких адвокатів, але життя завжди вносить свої коригування.

СКріншто з Facebook cторінки Клима Братківського

Сподіваємось це остання публікація про випадкових людей у будь-якій професії.