Шевченківське управління поліції у Києві проводить досудове розслідування за ч. 1 ст. 376 КК стосовно Шабуніна

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу генпрокурора, аби дізнатися про стан розслідування справи, відкритої на підставі звернення судді Вищого антикорупційного суду Олега Ткаченка.

Звернення до Офісу генпрокурора під час засідання 19 жовтня підтримали 7 членів ВРП.

Суддя звернувся до правоохоронців після публікації очільника Громадської організації “Центру протидії корупції” Віталія Шабуніна про те, як суддя ВАКС Ткаченко звільнив від арешту Ярослава Лугового – підозрюваного у справі про заволодіння 9,2 млрд грн «Приватбанку».

«Вважаю, що є підстави для вжиття Вищою радою правосуддя заходів забезпечення авторитету правосуддя. Вказана в Telegram-каналах інформація не є оціночним судженням. Вказаним діям повинні надавати кваліфікацію правоохоронні органи», – заявив під час засідання член ВРП Сергій Бурлаков.

Більшість членів Вищої ради правосуддя погодилися із пропозицією доповідача про необхідність реагування та звернулася до Офісу Генерального прокурора, аби отримати інформацію про розкриття та розслідування цього злочину задля забезпечення незалежності суддів та підтримання авторитету правосуддя.

Стало відомо, що вже 28 вересня Київська міська прокуратура повідомила, що за зверненням Ткаченка розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 376 КК України – втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення..

Розслідування доручили правоохоронцям із Шевченківського управління поліції у Києві.